Aktivity

OBEDIENCE

Náš sport číslo 1 :-)

Kouzlo obedience jsem objevila na cvičáku v Ostravě - Třebovicích, kde trénujeme pod vedením fantastické trenérky Marty Fuglevičové. Radostná a přesná poslušnost mě prostě baví, stala jsem se i stewardem a mám tak možnost zúčastňovat se závodů i z jiného úhlu pohledu, což je pro mě zkušenost k nezaplacení :-) Od roku 2013 se věnuji také instruktorské činnosti, což mi velice pomáhá i při práci s vlastními psi.

V současnosti se s Nellou pilně připravujeme na OB3. Cilka je na začátku svojí závodní kariéry, zatím má složenou zkoušku OBZ, kde mě hned ve svém prvním závodě velice překvapila svým nadšením a chutí do práce i v závodním prostředí :-)

 

 

 

SPORTOVNÍ KYNOLOGIE

Tomuto sportu se věnujeme spíše okrajově, přesněji řečeno bez obran, které v žádném případě nezatracuji, ale nechce se mi do nich :-) Co mě ale velice baví je stopování. Moc se mi líbí rozvíjení a využívání přirozených vlastností psů a pachové práce k nim bezesporu patří. Díky novému zkušebnímu řádu IPO máme možnost skládat pouze stopařské zkoušky + vyhledávání předmětů, tomu říkám výzva :-)

S Nellou máme složeny některé nižší zkoušky a pomalu se připravujeme na další, hlavně ty stopařské. Stopy ji velice baví, je tam přece spousta jídla :-) Cilka se stopičkama teprve začíná, ovšem po Nelinčině vzoru, pro jídlo cokoliv :-)

 

COURSING

Zkusily jsme, ale v současnosti se mu nevěnujeme.

Nella má složený coursingový certifikát ( obdoba licence pro psi bez PP ), zúčastnila se několika oficiálních i klubových závodů, ale na můj vkus se jí tento sport líbil až moc. Na závodech i trénincích byla po celou dobu příliš hysterická, proto jsem se rozhodla v zájmu jejího ( i svého ) psychického zdraví její závodní kariéru ukončit. S Cilkou se tomuto sportu pravděpodobně věnovat nebudeme, i když její maminka je průkopnicí coursingu mezi strakáči a sestřička se na závodní kariéru připravuje :-)

 

VÝSTAVY

Nejsou pro nás prioritní, ale rozhodla jsem se to zkusit :-) Holt mám radši aktivity, které jsem schopna ovlivnit, bohužel exteriér psa a vkus rozhodčího asi ne... Každopádně mě potěší, když se ve výstavním posudku objeví poznámka o výborném předvedení, to už je kousek naší společné práce :-)

S Nellou jsme se objevily na několika voříškiádách a obvykle jsme sklízely úspěchy, v několika případech jsme i vyhrály :-) Na těchto akcích jsem Nellu přihlašovala v rámci tréninku v cizím prostředí do soutěží typu pejsek šikulka a i v těch jsme občas stály na stupních vítězů. Teprve s Cilkou jsem měla možnost okusit atmosféru skutečných výstav, zatím máme moc hezké posudky, tak uvidíme, jak dlouho nás to ještě bude bavit :-)

 

 

OSTATNÍ SPORTY

Tak těm se věnujeme pouze pro zábavu, bez účasti na závodech. Doma se bavíme učením různých triků z dogdancingu, pro zpestření výcviku na cvičáku si občas zkusíme agility překážky. Spoustu času trávíme na procházkách, pravidelně jezdíme na různé výlety a na výšlapy na hory. V létě vyrážíme k vodě na blízkou přehradu, obě holky jsou opravdu nadšené plavkyně :-) Mým velkým snem je zkusit záchranařinu, dle mého názoru jsou pro ni strakáči ideální :-)