Vítejte na našem webu

Máme štěňátka :-)

 
Vrh "D" Nella Belavia se narodil 22.9.2018, rodiče Bramína Nella Belavia X Baryk Strašecká packa, máme 3 fenky a 5 pejsků :-) V případě zájmu o psího kluka nás neváhejte kontaktovat :-)
 
 
 
 
__________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

Jak to všechno začalo, aneb jak jsem našla svůj strakatý poklad...

Už když jsem bydlela v Ostravě v garsonce, moc jsem si přála pejska. 13 let mi dělal společnost pudlík Filípek, který po mém přestěhování zůstal z důvodu vysokého věku u rodičů a krátce na to jsme o něj přišli... a mě moc chyběl psí kamarád. Takže je celkem jasné, že hned po přestěhování do domečku na venkově se moje myšlenky začaly ubírat jediným směrem... Jenže nastal dost zásadní problém... které plemeno bude to pravé?

Prostě jsem si nedokázala vybrat... Strávila jsem hodiny na internetu, až jsem skončila na stránkách psího útulku v Kopřivnici a řekla jsem si, že to bude to nejlepší řešení. Zalíbil se mi na fotce jeden menší pejsek a po pár dnech jsem se konečně odhodlala jet se na něj podívat. Hlavně se moc nedívat na ostatní psi, opakovala jsem si... Procházela jsem kolem kotců, všichni psi štěkali a doráželi na mříže, až se můj pohled zastavil na středně velkém strakatém pejskovi, který seděl u mříže, koukal na mě a ani se nehnul. Chvilku jsme si hleděli do očí a já udělala to, co se samozřejmě nemá, prostrčila jsem ruku mříží a fenka ( jak jsem zjistila ) si mě oběma packama chytla... No myslím, že to není třeba dále rozvádět, za dva dny jsem si pro Nelinku přijela a odvezla si ji domů :-) Vlastně ani nevím, jestli ten pejsek z fotky tam ještě byl ( spíš myslím, že ne ), Nella si mě prostě vybrala :-) O její minulosti nic nevím, pouze to, že byla odchycena ve městě jako toulavý pes a měla tehdy zhruba rok, v útulku byla 3 měsíce... Je hodně citlivá a těžko snáší, když ji nechám samotnou na cizím místě ( doma nebo v autě je v pohodě ), při práci je velice vnímavá a má úžasný veselý projev, je prostě ráda středem mojí pozornosti :-)

Nella 2. den u nás na své první procházce :-)

Nelinka druhý den u nás, na své první procházce

 

Když jsem se pak po čase začala s Nellou objevovat na různých pejskařských akcích, hodně lidí mě upozorňovalo na to, že mám moc hezkého strakáče... Pro mě naprosto neznámý pojem :-) Opět jsem začala pátrat na internetu a musela jsem uznat, že jistá podoba tu opravdu je. A protože Nella je pro mě dokonalá parťačka, bylo rozhodnuto, že dalším pejskem u nás doma bude český strakatý pes.

Na Cilku jsem si počkala skoro rok a půl, s paní chovatelkou si napsala hromadu mailů, na dálku si protrpěla hárání, krytí, sono a konečně mi 16.5. přišel mail s fotkou 3 strakatých slečen a dotazem paní chovatelky, jestli mám pořád ještě zájem :-))) Cilka je úžasné stvoření s obrovským elánem, do všeho se vrhá doslova po hlavě, miluje pohyb, lidi a Nellu :-)

Tímto chci moc poděkovat chovatelce Erice Fiantové ( ch.st. Zlatíčko ), že mi Cilku svěřila...

Cilka první dny u nás

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.

Novinky

Narozeniny

17.05.2012 21:05
Obě moje holky jsou májové, tedy narozené v květnu. No u Nelky těžko říct, ale když jsem s ní byla poprvé u naší paní veterinářky, tak při vypisování očkovacího průkazu prohlásila, že 1. máj je moc hezký datum, a já neprotestovala :-) Takže holky letos slavily společně, nemohl chybět dort a pořádná...

KVP Hlučín

12.05.2012 22:48
Předpisová ukázka jak se z výšin padá dolů... V rámci "výstavního tréninku" jsem Cilku přihlásila na krajskou výstavu do Hlučína. V okolí výstaviště je krásné prostředí, tak jsem si říkala, že to bude hezký den, zajdeme se projít, případně vykoupat na přehradu. No, moc hezký den to teda nebyl......

NVP Banská Bystrica ( SK )

06.05.2012 21:03
Někde se začít musí, tak třeba na Slovensku :-) S Katkou a pinčem Čertem jsme vyrazili na výstavu do Banské Bystrice. Cesta nebyla zrovna z nejkratších a nejrovnějších, ale ta příroda... nádhera... Příště to musíme nějak vykoumat a spojit s procházkou. Sešli jsme se celkem 4 strakáči ( jak jsem...

Tak tady nás máte :-)

01.05.2011 00:00
Myšlenka založení webových stránek pro naše psí holky ve mě hlodala už dlouho, ale pořád jsem se nějak nemohla rozhoupat. Koneckonců, pejsky se dneska chlubí skoro každý, tak proč ne my taky :-)  
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8